Nem veszik vissza azokat a tanárokat, akik a státusztörvény miatt mondtak fel
A Belügyminisztérium szerint a döntést nem a fenntartók, hanem a pedagógusok hozták meg.
A Belügyminisztérium szerint a döntést nem a fenntartók, hanem a pedagógusok hozták meg.
A tankerületek nem tudnak egyértelmű jogi érvet felhozni arra, hogy miért nem a jogszabályban leírt jogosító idővel számolnak a státusztörvény miatt felmondott tanárok végkielégítésénél.
A PDSZ szerint a tankerületeknek sok esetben nincs igazuk a végkielégítések meghatározásában.
Tanárhiány problémák a távozások után, közzétették az egyetemei nyílt napok dátumait. Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
A státusztörvény miatt több tanár és az igazgató is felmondott a Hild József Általános Iskolában.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete közérdekű adatigényléssel fordult a tankerületekhez arról, hogy hányan mondtak fel a július 1. és augusztus 1. közötti időszakban.
Ma 12:20-kor szolidaritási akciót tartanak az egyetem kampuszán azokért a METU-s tanárokért, akik a héten jelentették be felmondásukat.
Úgy néz ki, az oktatáskutató véleményét, mely szerint a pedagógusok fontos kompetenciákkal rendelkeznek, melyekkel nem nehéz állást találni, egy részben állami tulajdonú biztosító is osztja, még ha így az állam dolgát nehezítheti is meg.
Rendkívüli tablók távozó tanárok képeivel, búcsúposztok a gimnáziumok oldalán – így végződött az idei tanév, miután megszavazták a tanárokat korlátozó státusztörvényt, persze azt nem lehet mindenhol tudni, hogy mi áll a távozás hátterében. Hoztunk egy gyűjtést a továbbállókról.
Volt, aki úgy indokolt: elegük lett a megaláztatásból.